دوشنبه 25 شهريور 1398 16 محرم 1441 Monday 16 September 2019
منوچهر متکی : رسانه‌های دینی با هم‌افزایی در ترویج وحدت تلاش کنند
1394/08/20 425

منوچهر متکی : رسانه‌های دینی با هم‌افزایی در ترویج وحدت تلاش کنند

عضو شواری سیاستگذاری مجمع تقریب بین المذاهب با تمجید از اقدامات تقریب گرایانه خبرگزاری حوزه گفت: هم افزایی رسانه‌های دینی در ترویج وحدت بسیار تاثیرگذار خواهد بود. 

 منوچهر متکی در بازدید از غرفه خبرگزاری «حوزه»، ضمن تقدیر از مواضع تقریبی مراجع عظام تقلید در ایجاد انس و الفت بین مسلمین گفت: علمای شیعه همواره در خط مقدم الفت و برادری بین مذاهب اسلامی بوده و از هر گونه اقدامی که به کیان امت اسلام لطمه بزند، به شدت نهی کرده و همه فرقه‌های مسلمان را به پافشاری بر روی اشتراکات دعوت می‌نماید.

وی در ادامه با بیان این که جمهوری اسلامی ایران طلایه‌دار وحدت مسلمین است، از کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی به عنوان شاخص وحدت یاد کرد و گفت: مراجع عظام تقلید نیز برای تبیین ضرورت استمرار خط تقریب، همواره علمای سایر مذاهب را به نشست های صمیمی و گفت و گوهای سازنده دعوت کرده اند.

منوچهر متکی از اقدام سال گذشته حضرت آیت الله مکارم شیرازی در خصوص همایش خطر جریان های تکفیری به نیکی یاد کرد و گفت: این گونه اقدامات باعث معرفی چهره رحمانی اسلام و منطق تشیع در جامعه می شود.

عضو شواری سیاستگذاری مجمع تقریب بین المذاهب با تمجید از اقدامات تقریب گرایانه خبرگزاری حوزه گفت: هم افزایی رسانه‌های دینی در ترویج وحدت بسیار تاثیرگذار خواهد بود و امیدواریم رسانه حوزه بیش از گذشته در نزدیک نمودن دلهای مسلمانان به یکدیگر موفق شود.

-------------------------------------------------------------------------------------

منبع:

خبرگزاری تقریب

 

0 نظر

  1. محبوب‌ترین‌ها
  2. آخرین‌ها
  3. ویژه‌ها